Prosinec 2009

Napiště společně příběh!!

30. prosince 2009 v 17:56 | Lůca,nápad od SB |  ♥Napiště společně příběh!

Ahojík lidičky,máme tu novou rubriku....

Dám vám začátek a je na vás,jak se příběh rozvine.....
Můžete psát do komentů..
Tak ať se vám to líbí!!
Začínáme!!!!

Byl jednou jeden kluk...

Králičí agilitky =)

30. prosince 2009 v 16:37 | Lůca |  ♥ Videa
Na Youtube.com jsem našla zajímavé video =)
Neuvěřitelné,kolik je toto zvíře schopné skočit!


Pf-2010

29. prosince 2009 v 13:47 | lůca

Pitbull

20. prosince 2009 v 19:03 | lůca |  ♥písničky♥

Avatar

20. prosince 2009 v 18:28 | já.... |  ♥ Zábava
Píše se rok 2154, postižený válečný veterán Jake Sully (Sam Worthington) letí na planetu Pandora, kde má převzít úkol po mrtvém bratrovi - účast v programu Avatar. Jakási mocná korporace totiž na Pandoře chce těžit drahocenné unobtanium. V místě naleziště ovšem žijí domorodci, vysocí modří krasavci Na'vi. Firma chce získat jejich srdce a mysli a vyšle mezi ně vlastní lidi v náhradních tělech,zvaných Avatar s Na'vi naoko totožných. Pokud by tahle diplomatická strategie nevyšla, je společnost připravena uvést v chod válečnou mašinérii, žoldák Quaritch (Stephen Lang) se na to už celý třese.
Zatímco Jakeovo handicapované tělo(vozíčkář) spočívá v kontejneru na nevlídné lidské základně, běhá jeho duch v těle novém malebnou džunglí. Dá Jake přednost hamižnosti vlastního druhu nebo oduševnělé autenticitě svých nových lesních přátel? Vypadá to na ukrutně složitou otázku. Však ji taky Jake na plátně řeší asi dvě hodiny.

"Vlastní slovo"-
Tento film,je opravdu překrásný,vystihuje jaký mají krásný vztah k přírodě..Žijí ve svém lese...Stromy jsou spolu propojené a vzájemně si posílají různé signály..Na'vi mají ve vlasech takové zvláštní připojení,kterým se k určitým sromům připojují a díky nim vydí různé vzpomínky...Je to jako lidský mozek,ale mnohem větší, Na'vi mají USB a data do sebe ztahují..
Ve filmíku můžete vydět draky,a něco jako koně a různé zvířata..James se pomocí Avatara dostane do jejich světa,města..Objeví se u něj znamení a navi ho učí jejich zykům..Za úkol ho vše naučit má tato kráska,bodoucí vládkyně..A jak to tak bývá,zamilují se...Ale jelikož navi neustoupili,aby nechali les napospas lidem aby zde těžili,blíží se velká válka....A jak to je dál?.Běžte na film,ty peníze za to skutečně stojí,což nemůžu říci o filmech"mikulášovi patálie a další.
Nejkrásnější je ten konec =) ......

Vánoce už klepou na dveře!

20. prosince 2009 v 18:14 | já i wikča =) (myslím wikipedii)

Vánoce už klepou na dveře,a tak vám zde dám takové zajímavosti,ohledně vánoc!

Vánoce (z něm. Weihnachten svaté noci) jsou v křesťanské tradici oslavou narození Ježíše Krista. Spolu s Velikonocemi a Letnicemi patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Slaví se od 25. prosince do první neděle po 6. lednu. Již ve 3. století někteří křesťanští teologové uvadějí 25. prosinec jako datum Kristova narození, oslava tohoto narození je dosvědčena poprvé v Římě kolem roku 336. Všeobecně se Vánoce v církvi slaví od 7. století.


Různé tradice

Zdravé jádro
Po štědrovečerní večeři si každý může rozkrojit jablko, napříč, tedy kolmo na stopku. Kdo ve svém jablku nalezne pěticípou "hvězdičku" ze zdravých jadérek, může být spokojen. V příštím roce ho čeká zdraví a štěstí. Pokud je jádřinec červavý, lze se nadít nemoci. A když místo pěticípé hvězdičky jsou jadérka uspořádána do tvaru křížku, hrozí nejhorší. Osudu lze napomoci výběrem zdravého, velkého jablka. Podobnou informaci jako jablka podle tradice ukrývají i vlašské ořechy. Kdo ve čtyřech nalezne zdravá jádra, bude sám zdravý celý rok.

Lití olova
Na přípravu náročnější, zato významově bohatší je staročeský zvyk lití olova. Nad plamenem či na kamnech se roztaví kousek olova, které se posléze najednou vylije do nádoby s vodou. Podle tvaru, do kterého olovo ve vodě ztuhne, přítomní usuzují, co dotyčného čeká. Svobodné dívky se v něm snaží rozeznat tvář či monogram toho, kdo je jim určen. Výsledný tvar olova je také možné číst jako odpověď na předem položenou otázku.

Plavba životem
Poetický zvyk, který upoutá (nejen) každé dítě, je pouštění lodiček z ořechových skořápek. Několik vlašských ořechů se rozpůlí a do vyprázdněných polovin skořápek se připevní maličká svíčka - nejsnáze pomocí nakapaného vosku. Ořechová lodička se zapálenou svíčkou se vypustí do větší nádoby s vodou. Její plavba předznamenává životní dráhu toho, kdo ji vyslal. Když vydrží dlouho svítit, čeká majitele život dlouhý a šťastný. Jestliže se lodička pustí na volnou vodu, dotyčný se vydá na cesty, drží-li se při břehu, zůstane doma.

Kam zamíří střevíc
Na Štědrý den se svobodné dívky mohou svého osudu zeptat, čeká-li je v příštím roce svatba. Dívka hází střevícem přes hlavu. Jestliže dopadne patou ke dveřím, zůstane i nadále doma. Pokud ale bota zamíří špičkou ze dveří ven, čekají dotyčnou vdavky a odchod od rodičů.

Mě osobně se nejvíce líbí lodičky a lití olova,ale ještě jsme to nijdy nedělali =(
Takže,pokojné prožití těchto svátků,ale hlavně v dobré náladě a bez stresu....
New Design

20. prosince 2009 v 18:01 | Lůca

New Design

Doufám že se vám nový design této stránky líbí,mě mocinky...
Takže velký dík mojí kamí Editě,která mi dělá desi...
A doufám že mi kvůli tomu nedáš dárek k vánocům a řekneš mi,že jsem dostala des! xD

Pražský hubertík...

5. prosince 2009 v 22:42 | lůca,foto moje |  ♥ Koně
Na huberta jsem dostala za úkol udělat mašličky,s tím že mi nikdo neřekl jak se dělají..Mno,tak jsem je nakonec udělala xD

9:00 Vstávala jsem a pořádně se upravila a tky oblíkla....
9:35 přijela kamí a jeli jsme na kolech na koně..Psa jsme měli v batohu =D
10:05 jsme konečně dorazili,sesdli z kol celý promrzlí a šli si rychle zasednout místo ve valníku =)
-První skoky:Loučky,všichni pěkně všechno přeskočili,ale zima už byla čím dál větší a ve valníku se nám(a na nás)vylejval čaj,to bylo děsný =D...Psa jsem za velkého úsilí nacpala do batohu a vytasila foťák a začala fotit..Ale jako vždy mi exsli baterky a pomalu odcházel foťák..mno a le něco málo jsem stihla...
klikni pro další 7/44

Pak jsme zase zabrali valník a jeli jsme divokou jízdu(řídil náčeník samo =) a jelo se do třešňovky..Bylo to pěkný,ale šílená kosa,když už jsem musela vytáhnout termosku s čajdou =)
Tento skok jsme plnili rákosím =) sem na něj pyšná xD
klikni pro další 16/44
klikni pro další 15/44
Koukněte,kolik je v pozadí fotografů...
A jedeme na Podleské
klikni pro další 28/44
Tady jsem se už fakt klepala kosou,je to mázlí,ale pro přiblížení obtížnosti skoků =)
klikni pro další 35/44
klikni pro další 29/44
První a poslední pád...
klikni pro další 31/44
Závěrečné halali(dostih o buřta-král honu)
klikni pro další 40/44
Kdo bude první??
klikni pro další 41/44
Tato dáma je královnou honu =)
...
Blahopřání..
zobrazit celé album
Ještě se ohřejeme u ohníčku,dáme si buřty,že Péťo! =D A JEDEME DOMŮŮŮ

Mad World-Gary Jules

5. prosince 2009 v 22:24 | lůca |  ♥písničky♥