Srpen 2009

New Fotešky =)

26. srpna 2009 v 12:35 | Lůca |  ♥ Obrázky
Dala jsem do galerky nové fotky(5) v rubrice,Koníci-moje fotky....Tak se na ně jukněte =)

Malá ukázka:

Hurá do školy,díky ale ani ne!

26. srpna 2009 v 12:07 | Lůca
Je to dost šílený,Prázdninky utíkají a dny školy se neúprosně blíží...Tak mě docela i štve,když vydím různý letáky,který mi to ještě více připomínají..Typu:"Hurá do školy!" nevím,jestli jsou ty lidi tak naivní,že to tam píšou,myslím,že když oni byli ještě malý škvrňata,že se jim do školy tky nechtělo.....
Tak mě napadlo,že by jse mohli udělat letáky: "Hurá do práce" mno ne?? =)

A když máme ještě ten malinkatej zbyteček týdne,napadlo mě,že udělám Takovoudvojitou miniakcindu =) miniakcindu...

První miniakcinda"Práce pro Kutily": 1.Udělejte Leták pro rodiče(stačí třeba v malování) Na typu,"Hurá do Práce",ale musí tam být alespoň jeden obrázek k tématu.Stačí jeden list =)

Druhá miniakcinda"Váš nejhezčí zážitek z Prázdninek =) 1.Prostě mi napíšete do komentíků,vaši odpověď typu"Byli jsme s naima u moře a já šlápla na mořskýho ježka (to je jen přiklad )

Odměna: Budu dělat Diplomky...
(Stačí udělat jenom jednu miniakcindu,ale můžete obě,jak se vám bude chtít :D

Ps. Jestli budete dělat První,tak mi to pošlete na :www.konicek136@seznam.cz,pokud možno,formát JPG.OHodnotím a dám sem ty nejlepší =)

Pápá,to je zatím vše a užívejte si,dokud to ještě jde =)


Opustil nás Topsík....

14. srpna 2009 v 12:47 | Lůca |  ♥ Zvířecí nebíčko
Topsík,byl krásný mladý nadějný hřebec,který se úspěšně účastnil pony parkurů.......
Ale osud si nevybírá.....

7.5. Topsík byl s těžkou kolikou odvezen na kliniku do Heřmanova Městce, v ranních hodinách byl operován....

15.5. V dopoledních hodinách Topsík boj o život vzdal, proximální gastroduodenojejunitis se ukázala jako těžší soupeř než kdokoliv čekal, peristaltika nefungovala a Topsík slábl a slábl. Selhání ledvin vedlo k vážnému zhoršení stavu. Topsíku, Topsíku, co jsi nám to provedl, takhle to vzdát a nechat nás tu bez tebe....
Měl si pastviny, stádo kobylek, spokojený koňský živůtek... a ty jsi si klidně odcválal , nechal jsi tu Tosenku, lásku Ladynu, svá hříbátka.. nás.. Ten den jsi ještě absolvoval trénink, asi jsi již nebyl ve své kůži , ale i přesto jsi s malou Diankou celý parkur skvěle přešel, tvůj poslední parkur v životě...
Nebyl to hezký pohled na tebe, když jsi po operaci v boxe ležel, krvavý, mokrý, zpocený... Tehdy jsem ještě netušila, že se tě dotýkám naposledy, že už se domů nevrátíš, nikdy.....
Nebyl čas se rozloučit.
Topsíku sbohem, byl jsi Pan Kůň , s velkým P.

Fotečky...
Colooooooorkýý

8. srpna 2009 v 13:16 | Jedna holčinda =) |  ♥ Obrázky
Přináším vám sem nějaký pěkný Colorky,které krapet poupravila jedna holčinda =)

Vlkodláčci =)

8. srpna 2009 v 13:12 | Lůca-ufonek a net =) |  ♥Tajemno směs

Vlkodlaci v minulosti a podle legend

Zatímco myšlenka proměny vlka v člověka se v lidských mýtech a mytologiích vyskytuje prakticky od počátku mýtů, myšlenka vlkodlaka je relativně nová a pochází až ze středověku. Ze starých mýtů mají nejblíže k pojetí vlkodlaka "iránští dvounozí vlci", kteří se vyskytovali v raných textech zoroastrismu, ale zde se nijak výrazně neprosadili.

Klasická představa vlkodlaka pochází ze středověku a pochází z germánských představ, zde byl vlk zvíře zasvěcené Wodanu a tedy nebyl původně považován za "zlého". Z báje "O Wodanu a jeho vlcích" se postupně vyvinula pověst "O divokém lovci a jeho psích" ze které časem vznikly první představy o vlkodlacích. Bez ohledu na germánské představy se myšlenka vlkodlaka vyvinula i u slovanů, kde byl vlk považován za "zlého tvora" tradičně. Za pravděpodobně nejstarší zmínku o vlkodlacích bývá považována pasáž ve Slově o pluku Igorově, kde kníže Vseslav běhal v noci jako vlk. Existuje ještě celá řada míst, kde se tato představa vyvinula nebo kam byla zanesena, ale za původní představy lze považovat germánsko-slovanské vlkodlaky, mezi nimiž zpočátku existovalo mnoho rozdílů, které se poměrně brzy smazaly. O vlkodlacích se, ale nevytvořila zcela jednotná představa, ale naopak vznikla lokální specifika, která byla zpravidla ovlivněna místními pověstmi a strachy.

Poměrně zajímavé a komplikované byly i představy jak se člověk nebo umrlec mohl stát vlkodlakem, tyto představy lze rozdělit do několika základních skupin a je třeba mít na paměti, že nikde nebyly všechny tyto možnosti uznávány.
Způsob či doba narození - do této skupiny patří názor, že vlkodlakem se stává zejména ten (stát se jím nemusí, ale je to velmi pravděpodobné) kdo se narodí se zuby, nebo nohama napřed, dále jsou to ještě lidé narození v určitých astrologických momentech. Vlkodlakem se člověk musí stát, pokud pochází ze styku ženy s upírem, nebo vlkem; pokud žena neotěhotněla s upírem (vlkem), ale měla s ním pohlavní styk, je to pouze velmi pravděpodobné. Je třeba si uvědomovat, že vlkodlaci od narození mají možnost proměňovat se i v jiná zvířata, než je vlk (ne ve všechna, ale je jich poměrně značný počet např. medvěd, pes, kočka, kráva)
Zakletí - pokud čaroděj (nikoli čarodějnice) zakleje člověka do vlčí podoby, stává se "hodným" vlkodlakem, který lidem nijak neškodí, naopak jim různě pomáhá v boji s upíry a ostatními vlkodlaky
Přímým stykem - pokousání, vypití vlkodlačí moči (někdy stačí jakýkoli styk s touto močí)
Umrlci - umrlec se vlkodlakem stane pokud přes jeho hrob přeběhne kočka, pes, nebo kohout.

Způsob jakým se člověk stane vlkodlakem ovlivní i jeho další chování. Pokud se člověk vlkodlakem narodil, byl nutně zlý napadal dobytek i lidi, sál mléko a sesílal na dobytek mor, obrana proti němu byla velmi složitá a prakticky nejjednoduší bylo zlikvidovat ho v ho lidské podobě.vlkodlaci v dnešní době


V moderní době se myšlenka vlkodlaků změnila podle potřeb filmového průmyslu a tento termín se začal používat pro úplně jiného tvora, než kterým vlkodlak původně byl, to samé se děje i ve fantasy literatuře (popř. jí inspirovaných RPG hrách) a hororech. Řadí se mezi lykantropy, tedy bytosti, které dokáží měnit svou podobu z lidské do zvířecí a to většinou za zvláštních okolností (buď působením magie, nebo po kousnutí jiným vlkodlakem pravidelně při úplňku).

Vlkodlak je prezentován jako téměř nezranitelný díky regeneraci, působí na něj pouze některé zbraně, nejčastěji stříbro a oheň.

Stejně jako v případě upírů, řada horrorů používá vlkodlaka jako jednoduché monstrum, snažící se bez nějakého specifického cíle pokousat co nejvíce lidí.existují nebo existovali vlkodlaci?

Ano, existují i existovaly. Jen si je lidé představují úplně jinak ne doopravdy vypadají. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe.

jak poznat vlkodlaka


• obvykle je dost chlupatý
• chlupy mu rostou i na dlaních které si musí holit a proto má ruce hodně drsné


To je vše xD věřte,nebo ne....

Malý profíleček....

4. srpna 2009 v 21:30 | Lůca....ufonek =) |  ♥ Obrázky