Červenec 2008

Nightwish-The Islandic

31. července 2008 v 13:15 | Lůca |  ♥ Nightwish
Toto je úplně suprová písnička!!!!

Nightwish- Bye Bye Beautiful

31. července 2008 v 12:58 | Lůca |  ♥ Nightwish
new písničky....
Planet Hell
není new,ale pěkná

Nightwish-amaranth-2version

31. července 2008 v 12:46 | Lůca |  ♥ Nightwish
Originál-kompletní
Piáno verse
trochu rozdíl a ten pianista je fakt drsnej =)

Křeček =D

31. července 2008 v 12:32 | Lůca |  ♥ Videa

Zajímavé optické klamy =D

30. července 2008 v 11:38 | kackasubertova.blog.cz

Neodporučuji se na ně koukat,pokud vás bolí hlava =D

Tečky způsobují, že obrázek vypadá jako by byl prohnutý do středu. Je to samozřejmě jen zdání, šachovnice je souměrná.
princezna nebo stará paní?
tak toto je chlapík s rybou a vedle něj je ostrov
ale když obrázek otočíte je tam ........pták který hamá člověka
dívejte se na jednu tečku....zbylé 2 se rozplynou
CO VIDÍTE KUPU ODPADKŮ NEBO SEDÍCÍ PÁR ?

Je setnutá hlava při vědomí???kvalitní článek

30. července 2008 v 11:32 | jan šebesta,www.zajimavosti.ezin.cz
Tuto otázku si lidstvo pokládá, co se poprava tzv. dekapitací (setnutí hlavy) provádí. Zlatým věkem popravčích špalků a později gilotin byl středověk a ranný novověk. Tehdy nebylo jiného způsobu, jak zjistit vnímání setnuté hlavy, než poprosit odsouzeného, aby mrkal co to dá. Mrknutí je totiž jediné a nejjednodušší znamení, které může hlava provést bez zbytku těla. Říká se, že odsouzení mrkali až 30 sekund po setnutí hlavy.
Z lékařského hlediska není vyloučeno, že by hlava musela ihned po setnutí ztratit vědomí. Hlavní je přísun kyslíku do mozku. V odborné literatuře se uvádí, že netrénovaný člověk může vydržet bez přísunu kyslíku zhruba 7 minut, aniž by to vážněji poškodilo mozek. Z anatomického hlediska hlava potřebuje zbytek těla zejména proto, aby do ní hnalo okysličenou krev. Proto není vyloučeno (ale ani potvrzeno), že by hlava po dekapitaci mohla několik vteřin vnímat.
Protože veškeré důležité smysly (zejména zrak a sluch) jsou na hlavě, je možné, že po oddělení hlavy od těla jsou tyto smysly schopny vysílat elektrické impulzy do mozku. Otázkou je, jestli je mozek ještě schopný tyto impulzy zpracovat. Jestli ano, tak se odsouzenému naskytl vcelku nechutný pohled na zbytek svého těla bez hlavy.
Pojďme ale nahlédnout zpět do zlatého věku poprav dekapitací. Když byla v roce 1587 na hradě Fotheringay popravena Marie Stuartovna, neobratný popravčí musel seknout třikrát a hlavu se mu stejně oddělit nepodařilo. Po prvním úderu ze sebe Marie vydala takové zasténání, že všichni dotyční byli přesvědčeni, že musí nesmírně trpět. Z toho je jasné, že poprava může někdy hodně bolet. Co se ale neví je fakt, jestli hlava šlechtičny vnímala i po dokončení úkonu (popravčí musel hlavu oddělit hákem, nebyl schopen přeseknout chrupavky a vazy sekerou).
Antoine Lavoisier, francouzký chemik žijící mezi lety 1743 a 1794, byl zajat během revoluce a čekala jej poprava. Požádal přítele, aby jej bedlivě sledovali, protože se chystá mrkat, dokud to bude možné. Údajně mrkal po popravě 15 sekund.
gilotina
Gilotina se začala používat při revoluci počátkem 18. století.
Známější je případ doktora Beaurieuxe, který dělal pokusy s hlavou vraha Languilla popraveného 28.června 1905 v půl šesté ráno. (převzato z Dějiny gilotiny):
Toto jsem mohl pozorovat hned po dekapitaci: oční víčka a rty gilotinovaného muže se přibližně 5 až 6 sekund nepravidelně rytmicky stahovaly? Několik sekund jsem vyčkával. Křečovité pohyby ustaly. Obličej se uvolnil, oční víčka se přivřela na oční bulvy, takže byla viditelná pouze bílá část spojivky, přesně jako u umírajících, které každý den vidíme při výkonu svého povolání, nebo u čerstvě mrtvých. Právě v tom okamžiku jsem silným a ostrým hlasem zavolal:,,Languille!!? Viděl jsem, jak se mu pomalu zvedají oční víčka, bez křečovitých stahů? Potom se jeho oči soustředily do těch mých a zornice se zaostřily. Po několika sekundách se víčka pomalu a pravidelně zavřela a hlava vypadala jako před mým voláním.
Právě v tu chvíli jsem znovu zavolal a oční víčka se znovu pravidelně bez křečí zvedla a nepopiratelně živé oči se podívali do mých, možná ještě pronikavěji, než předtím. Potom se oční víčka znovu zavřela, ale teď už ne úplně. Zkusil jsem zavolat potřetí; už se nijak nepohnul a oči měly zaostřený výraz typický pro mrtvé.
Právě jsem vám s naprostou přesností převyprávěl, co jsem mohl pozorovat. Celá událost trvala 25 až 30 sekund.
V Africe existují kmeny, které si také uvědomují, že hlava není v bezvědomí ihned po setnutí. Přivazovali proto odsouzencům kolem uší provazy zavěšené na ohebných prutech. Po useknutí byla hlava katapultována do vzduch, aby umírající zažil pocit letu.
Předešlé teorie ovšem nejsou postaveny na pevných základech, nebyla provedena žádná důkladná vyšetření a nejsou dostupná žádná určitá fakta. Ve státech, kde je medicína na tak vysoké úrovni, že by mohla tuto otázku vyřešit, se hlavy již dávno nesekají.

Jam zacházet s kompasem ve vesmíru?

30. července 2008 v 11:27 | zajimavosti.ezin.cz
kompasZ hodin fyziky víme, že na Zemi existuje magnetické pole. Dá se vyjádřit pomocí magnetických siločar, které spojují oba zemské póly. Tyto siločáry vychází ze severního pólu a směřují k jižnímu. Souběžně s těmito siločárami se staví střelka kompasu. Díky tomu již od dávných časů můžeme určovat magnetický sever. Co se ale stane, pokud dostaneme kompas do vesmíru? Dá se i tam podle něj navigovat?
Magnetické pole Země sahá přibližně 60 000 km daleko. V této oblasti ukazuje kompas v trojrozměrném režimu, který bude také ukazovat sever. Pokud překročíme hranici magnetosféry, pocítíme vliv Slunce, které s sebou přináší tzv. sluneční vítr (magnetické pole Slunce). Když je Slunce v klidovém období, má magnetické pole tvar spirály způsobený otáčením. Meziplanetární sondy sluneční vítr zkoumají a hledají souvislosti mezi zemským magnetismem a slunečním. Do budoucnosti se dokonce přemýšlí o využití pole Slunce k pohonu vesmírných sond nebo lodí.
Na té straně, která je odvrácena od Slunce, je magnetické pole Země vzájemným působením se Slunečním větrem protaženo do dlouhého magnetického chvostu, který obvykle měří více než sedm miliónů kilometrů. Kompas umístěný v tomto geomagnetickém chvostu by ukazoval podél siločar ve směru od Země nebo naopak.
Pokud bychom opustili sluneční soustavu až za heliopauzu, kde přestává působit sluneční vítr, a putovali dál do mezihvězdného prostoru (150 astronomických jednotek od Země), začaly by naše kompasy měřit galaktické pole. V tom případě by střelka ukazovala směrem k souhvězdí Pyxis, lépe známému jako Kompas.

Motýlci

29. července 2008 v 12:08 | Lůca+ internet-google.com |  ♥ Obrázky

2. rozmary počasí...

29. července 2008 v 12:01 | epošák |  ♥Tajemno směs

Krvavý děsť!!!

Obloha slunečného odpoledne pozdního léta roku 1896 v indickém městě Kerala se pomalu zatahuje a schyluje se k vydatnému dešti.
V tuto chvíly ještě nikdo z lidí věnujících se svým povvinostem netuší,co bude následovat...
Z temných mračen se už za okamžik snese podivný déšť. Ačkoliv se nejedná o žádný prudký liják,za brzkého odpoledne je najednou šero,jako po západu slunce.
Na býlých kočilých obyvatel se začínjí oběvovat krvavé skvrny.Silně věřící občané propadají panice a a běží se schovat do svých obydlí.

Vysvětlení:

Obyvatelé Keraly se neměly čeho bát.Červená barva,která vypadala jako krev,byla způsobena sporami řasy.Ta se krátce před událostí ve velkém vysemenila a následný vítr vynesl její spory do vyšších vrstev atmosféry.
Tam sloužily jako jako kondenzační jádra pro vodu a vytvořily dešťovou oblačnost.
Záznamy o podobných událostech pocházejí už se starého říma,kde také vyděsil obyvatele k smrti.
Krom červeného deště se vyskytují i žluté,zelené,a černé varianty...

Rozmary počasí...

29. července 2008 v 11:28 | epocháák |  ♥Tajemno směs

1. ledová koule z čistého nebe....

Je krásné slunečné ráno19.srpna 2007 a na modré obloze není ani mráčku.V kalifornském Modestu si právě desetiletý školák Carlos Mandez užívá nedělního volna.Se zaujetím sleduje v televizi dětské pořady.Najednou se ozve ohlušující rána a na temeni hlavy pocítí prudkou bolest.Všude létají trosky zdiva a dřeva.Chlapec okamžitě vybíhá z domu.Myslel jsem si,že po nás někdo střílí," popisuje později své pocity.Ve skutečnosti se však odehrálo něco naprosto jiného.Svědčí o otm ohromné díra zející ve střeše domu Mendenzových.Z čistého nebe na něj spadl kus ledu,velikosti bowlingové koule.Prorazil si cestu střechou,roztříštil se na kousky a jeden z nich zasáhl Carlose do hlavy.Nic vážného se mu však nestalo.....

Jak se to vlastně stalo::::

-vysvětlení
Jak je možné že z oblohy na jednou spadne takýto kus ledu?
Za vším vězí dopravní letadla..ve výšce 10km nad povrchem panule i za kalifornského vedra krutý mráz...kol 40 stupňů pod NULOU!
Na křídlech letadla se sráží vlhkost a námraza..ta se může snadno oddělit a dopadnout na zem....největší kusy vážejí i 20 kg...
Ps. na smrtelné zranění člověka stačí jediný zásah kroupou velikosti 10cm v průměru...

A krásný obrázek na konec!

28. července 2008 v 11:38 | Lůca |  ♥ Obrázky

Animky pegasů+anketa

28. července 2008 v 11:33 | koniciaokonich.blog.cz |  ♥ Amimace
PrvníDruhý
Třetí
Čtvrtý

Krásné animky

28. července 2008 v 11:27 | leeninka.blog.cz |  ♥ Amimace
Plemena

Konečně je to tady???

28. července 2008 v 11:19 | Lůca

Že by to už bylo tady???

Konačně je tady to naše vytoužené počasí???
Uvidíme...doufám že nám toto krásné teplo chvilku vydrží...co by to byla za prázdniny bez koupání????
Snad!

Zemřel bubeník skupiny Chinasky

28. července 2008 v 11:09 | bleskove.cz
Jeden ze zakládajících členů populární kapely Chinaski, bubeník Pavel Grohman, se zabil na motorce.
Nehoda se stala krátce po poledni mezi Vamberkem a Rybnou na silnici I/11.
"Osmatřicetiletý motocyklista s největší pravděpodobností předjížděl v okamžiku, kdy automobil před ním odbočoval doleva," uvedla pro Aktuálně.cz Alena Kacálková, mluvčí policie Rychnova nad Kněžnou. Přesnou příčinu nehody ovšem určí až vyšetřování.
Kapela už ruší koncerty....
zatím se neví,jak to půjde dál...zatím se snaži pomoci jeho manželce....

Coca-Cola

24. července 2008 v 10:30 | Lůca |  ♥ Zábava

Pro srovnání...kter je lepší =D

original
upravená =D

Černé Růže

24. července 2008 v 10:22 | katys.blog.cz |  ♥ Obrázky
Černé růže
Krásné

Obrázky-detail

24. července 2008 v 10:12 | ajmax.blog.cz |  ♥ Obrázky

Pěkné obrázky

24. července 2008 v 10:09 | net |  ♥ Obrázky

Obrázky mlhy


něco o mlze

24. července 2008 v 10:03 | zajimavosti.cz,fotka-fotopraha.cz |  ♥ Zábava
,,Údolím se táhne bílá mlha, která se na okraji rozpouští, vznáší se a rozšiřuje se". Takto popisuje francouzská spisovatelka Sidonie Colette fenomén ,který můžeme pozorovat všude na světě.
V zimě po ránu na venkově.Po opuštění domu použijeme cesty ,která vede ven z vesnice a již na jejím okraji začíná mlha. V lučinách zahaluje ovocné stromy a blíž k vodě topoly. Dole u potoka spolkne všechny kontury ,a když se člověk ohlédne vypadá vesnička strašidelně.
Při návratu z této procházky ,která vedla světem naplněným vatou , mlha na kraji vsi zmizela. Tam je trošku tepleji než v okolí a již tento mizivý rozdíl teplot postačí k tomu , aby bílé chuchvalce rozpustil. Nastane -li změna reliéfu nebo rostlin spolu s minimálním kolísáním teploty ,mlha tohoto typu se nikdy už sirokoplosne nerozšíří. Může se náhle objevit a stejně rychle zase zmizet. Nebezpečné je to především pro řidiče.
Mlha má ale také dobré stránky: chrání před mrazem.Jako deštník spouští to v noci ze země odpařené teplo zase zpět na zem a tím pádem paradoxně urči hranice samotnému ochlazení, ačkoli vlasne sama vznikla ochlazením. Tento teplotní ochranný efekt můžeme využít u ovocných plantáží či vinařských krajích, abychom ovoce uchránily před mrazem. Jednoduše se vyprodukuje mlha, rozpuštěním kouře přes porosty , v kterém pak má pára ze vzduchu možnost zkondensovat.
Karlův most v mlze