Březen 2008

Marek

27. března 2008 v 20:20
Tak tohle je koníček,českomoravský belgik a asi haflingošík...pochází z plzně a byl vyměněn za poničku orku...má špatný kopyta a má hoodně energie a je dost bláznivej=)
je mladej...

Teďka se vám představím..můj profilek

27. března 2008 v 19:51
Něco o mě=)
je mi 13(v červnu 14 =)
Mám hnědé vlasy,hnědé oči.
Bavý mě:
-sport,koníci =)
-zvířátka co mám doma
-počítač,ufonek a tenhle blog=)
Moje nej jídlo:
-knedlo,vepřo zelo(nejlepší od babičky=)
-pak mám ráda jahody :o)
Moje zvířátka:
-králíček
-pejsek
-andulky
-2 kočičky
+kaktusy :O)
Školu moc nemusím :(
jinak na koníky chodím do jk VŮŽV uhříněves a k jednomu pánovi,s kámoškou který má 1 koníka...
To je asi vše pááá

další bleskovka!!!

26. března 2008 v 17:53 ♥ Bleskovky
Další bleskovka......
lehká
Zadání:
Chalupník má 48velbloubů,6se mu zaběhne a 3 zahynou.pak se mu z těch ztracených najde 89 kolik má chalupník velbloubů???????
požadavky:
email
web)pokud máte)
jméno
Výhra:::: správné řešení odměním
1.dostane poštou poslaný náramek
2.dostane 2 krát diplom
3. 1 diplom
jestli chcete něco extra diplom,můžete mi poslat obrázek a já vám ho udělám


Motlidba koně

21. března 2008 v 21:33 ♥ Amimace

Bleskajda!

21. března 2008 v 10:42 | já |  ♥ Bleskovky
máme tady velikonoce a taky další bleskajdu.
je to lehký=)
Potřebuju:
-jméno
-email
Otázka:CO PŘEDSTAVUJÍ VELIKONOCE PRO KŘESŤANY?
A odměna???
jako vždy dostanete diplom=),s tématem jaký si vyberete=)
(ps.ale pouze reálné,ne jako tygr s gumičkou,nebo-tagr a pelikánem a sovou=)
Ták ať se vám kouří z hlaviček!


Veselé velikonoce,obrázky,přání

21. března 2008 v 10:24
Ráno mě namísto budíku vzbudilo symbolické hody hody doprovody a to sice po čtyřech hodinách spánku, takže - ač pouze slovní - bolelo. Obzvláště, když mi pak na břiše přistál pes.
Velikonoce u nás už nikterak výrazně neslavíme, tradice upadá. Letos mě ale chlapci překvapili. Můj malý sourozenec vykutal velikonoční atmosféru nějakými těmi ozdobami a rodič se dokonce sám pustil do barvení vajíček. Ovšem jako vystudovaný chemik a odpůrce všeho chemického k tomu použil prý snad ibišek či co. No, barvu to mělo pěknou, sytou, hnědou. Hádám, že se tím bude chlubit až do příštích Velikonoc. Počet obarvených vajíček se rovnal čtyřem z celkových šesti vajec, jedno se totiž prý rozkřáplo a druhé spadlo (?).
Podělili se se mnou i o beránka, protože zjistili, že to zvíře obsahuje asi pět různých "éček". Jak jsme posléze nastudovali v moudré knížce, dvě z nich byly konzervanty nejtěžšího kalibru.
Jedinou napínavou tradicí, kterou ochotně provozujeme, je hledání čokoládových zvířátek na zahradě. To sice, mám dojem, není původní zvyk, nicméně je to příjemné. I z toho ale letos sešlo, protože rodič zaspal a veškerá velikonoční čokoláda mu zmizela z pultů.
Nějaký ten žíznivý nápadník u nás zazvonil, napít se ale musel jít k sousedům.

Velikonoce-velký pátek

21. března 2008 v 9:30
Teď vám něco řeknu o Velkém pátku...

Tento den je v katolickém náboženství dnem naprostého smutku; nekonají se žádné mše a bohoslužba je složena pouze ze čtení textů a zpěvu. Lidé mají rozjímat o posledních chvílích Ježíše Krista a uctívat jeho památku. V kostelech byly zakryty veškeré ozdoby; odhalen byl pouze tzv. "Boží hrob" ve výklenku pod oltářem, kde byla vystavena soška mrtvého Krista. Boží hrob zavedli Jezuité, kteří dřívější jednoduché vybavení rozšířili o monstranci zakrytou rouškou, kolem ní dali množství květů a svící a samozřejmě i zmíněnou sošku umučeného Krista.

V tento čas hráli žáci v kostelech pašijové hry o utrpení Krista Pána. S postupným zesvětšťováním obsahu byly pozvolna vytlačeny ven z kostelních prostor. V 17. století tradici pašijových her obnovili především Jezuité.

V lidové víře byl Velký pátek obestřen tajemným kouzlem lidové poezie, v čemž se mu vyrovnal pouze Štědrý den. K Velkému pátku patřilo mnoho pověr, obyčejů a lidových zvyků. Byla s ním spojena víra v magickou sílu země, v čarodějnice, zlé mocnosti, které v tento den měly největší moc nad lidmi.
Provádělo se množství obřadů proti uhranutí a zlým mocnostem. Podle pověsti se otevírá země a vydává skryté poklady. Otevírá se též pověstmi opředená hora Blaník, kde spí blaničtí rytíři. Většina obřadních zvyků se koná před východem slunce. Děvčata sestupovala do vody a obrácená proti proudu si umývala tváře, aby byla krásná. Kde nebyl potok, musela se nabrat voda ze tří studánek. Lidé se rovněž umývali, aby si zajistili na celý rok zdraví. voda totiž měla zázračnou moc a účinek. Lidé se rovně modlívali k pěti ranám Krista Pána, ke každé Otčenáš, Zdrávas Maria, po každé se napili a nakonec umyli.

Na Velký pátek se nemělo pracovat na poli, nemá se hýbat se zemí, aby se nerušil klid, poněvadž Kristus v zemi odpočívá. Rovněž se nemělo bílit, protože by to stejně nepomohlo a stěny by zůstaly špinavé. Před východem slunce se čistily kurníky, aby se tam nedržely včely. Po umytí lidí následovalo mytí zvířat - hospodyně krávy a telátka, hospodář koně pod tekoucí vodou; tím je chránili před nemocemi.Umývalo se také všechno dřevěné nádobí, aby se nerozeschlo. Zvláště důležité bylo vymýt máselnici, aby se v ní po celý rok dobře stloukalo.

Hospodyně měla uvařit ve svěcené vodě, do níž se přidala větvička jasanu, vejce, a tou vodou vykropit stavení, aby se ho nedržel hmyz. Rozšířeným zákazem byl zákaz praní prádla, protože se věřilo, že by se prádlo pralo místo ve vodě v krvi umučeného Krista.


Změna je život

19. března 2008 v 20:12 | Lůca
Změnila sem pozadí,páč už mě to současné nudilo..ptám se vás na otázku

Výstava koček a kocourů!

18. března 2008 v 14:25
1.ROMÍK
2.ROZÁR!
3. A jediná účastnice jemného pohlavý...KOČIČKA KATRIN


Ahojík!

14. března 2008 v 18:58
mám trochu problém s fotkama,páč některý nejsou podporovány...takže se to zařizuje..moc mě to mrzí...snad to bude brzo hotoví
ps.dám sem všechny medvídky ME TU YOU! CO NA NETU SEŽENU:)