Únor 2008

Výstava koček-1.dostane něco pro kočičku:)

26. února 2008 v 20:14
Ještě něco k výstavě kočiček!
Nutnéééééééé
1.potřebuju váš email
2.vaše jméno
3.jméno kočičky
4.fotku kočičky
Fotky
1-3posílejte na můj mail:
konicek136@seznam.cz nebo vavrovalucie@centrum.cz
Výhra:
1.výherce vyhraje něco pro kočičku(pak ,když mi dá adresu,tak mu to pošlu poštou+diplom(pokud to bude kamarád,tak mu to dám ve škole:)
2.Diplom(napišmi s čím má být,ale pouze realné ,né například :tygr a gumičkou a červeno-fialovou hřívou:))+fotku mnou focenou na virtuální stáj ufonek:)
3.Výherce dostane jeden diplom(viz 2.)
Myslím,že je to celkem jasný,kdybyste něčemu nerozumněli,tak písněte komentík,nebo pošlete email:)
DOUFÁM,ŽE SE VÁM TO UDE LÍBIT,A ŽE SE VŠE PODAŘÍ JAK MÁ!
Váš lucík,žákyně7.b
//<![CDATA[ //]]>

Buňky ve zkumavce mají nahradit pokusy na zvířatech

26. února 2008 v 20:04
Boston /Od našeho zpravodaje/ - Nahradit laboratorní zvířata lidskými buňkami ve zkumavce a počítačovou technikou při zjišťování nebezpečnosti chemických sloučenin chtějí američtí vědci.
O něco podobného usilují i výzkumníci v Evropě.
Cílem je snížit utrpení pokusných živočichů a přitom současně získat spolehlivější a rychlejší výsledky toxikologických testů. Někteří vědci dokonce doufají, že by takto bylo možné zhruba za deset let některé pokusy na zvířatech úplně ukončit. Jiní však pochybují, že to bude možné.

Drahé, dlouhé a kruté

Americký Národní zdravotní ústav a vládní Agentura pro ochranu životního prostředí podepsaly pětiletou dohodu o společném hledání nových postupů při testování potenciálně nebezpečných chemikálií.
Jejich zástupci to oznámili to na výročním zasedání Americké asociace pro povznesení vědy (AAAS) v Bostonu.
"Pokusy na zvířatech jsou drahé, trvají dlouho, zahyne při nich mnoho laboratorních zvířat a ještě výsledky zjištěné na organismu pokusného živočicha nemusí být vždy platné i pro člověka," shrnul Francis Collins z Národního zdravotního ústavu.

Dva dny místo dvanácti let

Vědci budou nyní zkoumat, jak by šlo nahradit pokusy na zvířatech jinými prostředky.
Jako nejslibnější se zatím zdá postup, při němž jsou testované chemické látky vneseny do zvířecích nebo lidských buněk rozmnožovaných v laboratoři. Robotické zařízení zaznamená reakce, které se pak porovnají s databází dřívějších pokusů s podobným výsledkem. Počítačové modelování poté předpoví celkový vliv zkoumané látky na živý organismu.
Zařízení, které už mají k dispozici badatelé Národního zdravotního ústavu, dokáže během dvou dnů posoudit až 200 000 chemických sloučeniny. Při pokusech na zvířatech by totéž trvalo dvanáct let.

Odvážný a nejistý cíl

Faktem však zůstává, že tímto postupem je možné rovnou vyřadit jenom prokazatelně nebezpečné sloučeniny. Látky, které se projeví jako neškodné, však stejně musí pro jistotu projít ještě testováním na zvířatech.
Pokusní králíci
Ubude těchto výjevů?větší obrázekAutor: JRC
"Naším cílem je do deseti let pokusy na zvířatech při zjišťování toxicity chemických látek úplně vynechat," řekl Christopher Austin z Národního zdravotního ústavu. A připustil: "Je to ovšem cíl velmi odvážný."
Ne všichni výzkumníci věří, že to půjde, čili že bude možné v přístroji modelovat všechny možné interakce chemikálií na živý organismus.
Ještě jinak je tomu u nových medikamentů. Výzkumy jejich léčivého účinku jsou složitější než pouhé testování toxicity chemických látek. Takže se bez pokusů na zvířatech neobejdou.

Evropa se také snaží

Také Evropská unie podporuje výzkumy, které mají omezit využívání zvířat k pokusům. Program REACH, který přijala, vyžaduje náročnější testování chemických sloučenin uváděných na trh. A to se zpravidla neobejde bez pokusů na zvířatech.
Výzkumníci ve Společném výzkumném středisku Evropské unie v italské Ispře proto rovněž zkoumají, jak pokusné živočichy nahradit pouze buněčnými kulturami. Vyvinuli už i postup, při němž se případné nežádoucí znečištění léků bakteriálními toxiny zjišťuje nikoli vpíchnutím vzorku králíkovi, ale kontaktem s lidskými bílými krvinkami v laboratorní misce. Jejich postup se už používá ve stovkách laboratoří po celém světě.
Evropská unie chce také zakázat experimenty na zvířatech, které slouží jen kosmetickému průmyslu. A tak se všechny poznatky, včetně těch, které díky nové dohodě dosáhnou američtí výzkumníci, budou velice hodit i na Starém kontinentě.
O zmenšeném utrpení laboratorních zvířat nemluvě...

Keep smiling

21. února 2008 v 14:20
Znáte smajlíky a co znamenají?????
pokud ne,koukněte se:)
Můžete mi napsat jak se vám to líbí:)
  1. Základní smajlík:) 11. :-)~ je mi divn2
2. (:-) jsem šťastný 12. :q-) jsem tak
šťastný,že pláču
3. §-) jsem milionář 13. :-[ sem upír
4 . #:-) jsem rozcuchaný 14.:-~)
5. : * Pusu 15. :-O NEŘVI
6. (:-( jsem tááák nešťastnýý
7. :Q-( pláču
8. :^) auuu,zlomil sem si nos
9. :-& jsem němý
10. (-:/:-) jsme siamská dvojčata

Spáč:)

21. února 2008 v 13:49 ♥ Obrázky
Krásný obrázek kočičky:)

výstava koček

21. února 2008 v 13:45 | Já
Ještě něco k výstavě kočiček!
Nutnéééééééé
1.potřebuju váš email
2.vaše jméno
3.jméno kočičky
4.fotku kočičky
Fotky
1-3posílejte na můj mail:
konicek136@seznam.cz nebo vavrovalucie@centrum.cz
Výhra:
1.výherce vyhraje něco pro kočičku(pak ,když mi dá adresu,tak mu to pošlu poštou+diplom(pokud to bude kamarád,tak mu to dám ve škole:)
2.Diplom(napišmi s čím má být,ale pouze realné ,né například :tygr a gumičkou a červeno-fialovou hřívou:))+fotku mnou focenou na virtuální stáj ufonek:)
3.Výherce dostane jeden diplom(viz 2.)
Myslím,že je to celkem jasný,kdybyste něčemu nerozumněli,tak písněte komentík,nebo pošlete email:)
DOUFÁM,ŽE SE VÁM TO UDE LÍBIT,A ŽE SE VŠE PODAŘÍ JAK MÁ!
Váš lucík,žákyně7.b

Stooop

21. února 2008 v 9:34

<<STOP>> testování na zvířatech!

19.2.2007 15:51 | jefftom
Testování na zvířatech... bojujme proti!!!! KLIDNĚ SI TO DEJTE NA BLOG, ZKOPÍRUJTE DO PUNTÍKU
U nás bylo zakázáno TEPRVE v roce 2005, takže jsme poněkud zaostalí, nebo že by naše vláda??
POKUSNÁ ZVÍŘATA
Desítky milionů zvířat ročně jsou poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována... Zděšen? U mnohých zvířat jsou před pokusy vyřezávány hlasivky. Dokud zvířata žijí, mají alespoň ještě nějakou použitelnou část těla, nejsou zabita. Po jejich smrti, která je pro ně vysvobozením, jsou vyhozena do popelnic a kontejnerů laboratoří jako nějaký nehodnotný, bezcenný, vajgl, který nikdo nechce. Pěkný osud že? ...Taky si myslím.
Kdo a proč to všechno způsobuje?
V kosmetickém průmyslu jsou zvířata "bezpečně" využívána pro testování mýdel, voňavek, šampónů, barev, laků a jiných výrobků. Testované předměty jsou jim nanášeny do očí, na oholenou část těla, do otvorů těla, musí vdechovat jejich výpary atd.
Farmaceutický průmysl jich využívá pro testování reakcí na nejrůznější druhy látek při výrobě léků, sér aj.
Vojenský průmysl jich využívá k hledání možností jak dokonaleji zabít nepřítele. Například v Německu jsou takto do psů, prasat, ... vstřelovány kulky, poté se zvířata operují, aby se zjistilo jak daleko a jakým způsobem kulka pronikal. Morčata jsou vystavována hluku děl apod.
A dalšími způsoby jsou trápeny další stovky zvířat i v jiných oblastecj (chemiscký průmysl, automobilový průmysl, potravinářský průmysl, zdravotní pokusy)
TEĎ PÁR OBRÁZKŮ... MYSLÍM ŽE NENÍ TŘEBA DODÁVAT JAKÝKOLIV KOMENTÁŘ
Takhle by vypadaly ženy, na kterých by se testovala kosmetika, tak jako na zvířatech
Takhle by vypadaly ženy, na kterých by se testovala kosmetika, tak jako na zvířatech
Takže, které firmy testují na zvířatech?
Max Factor (vzpomeň si až uvidíš reklamu...), Palmolive, Johnson aj.
Netestující firmy:
Maybelline, Avon, Oriflame, Nivea
No, následuje pár obrázků, jestli radši nechceš tak se nedívej, ale řeknu ti, že až je uvidíš, tak pochopíš...
1825470.jpg
No, nemám chuť sem toho víc dávat, na netu toho můžeš najít mraky, jestli máš zájem...
Každou sekundu umřou 3 zvířata, stojí to za opravdu za to? Já myslím že ne!

zabraňte týrání

21. února 2008 v 9:32 | neznám

jak můžeme pomoci zabránění testování na zvířatech

19.2.2007 16:03 | neznám
Aby co nejdříve bylo ukončeno testování na zvířatech, je potřeba zapojit každou minutu víc lidí než tu předchozí. Dále uvádím několik možností jak testování a podobným záležitostem zabraňovat, které jsem někde našel.
> buďte zdraví, pak nebudete muset užívat žádné léky, nepijte alkohol (=nechlastejte!!!), nekuřte a sportujte...
>nekupujte zboží testované na zvířatech, kupujte pouze netestované nebo čistě přírodní
>při výuce odmítněte pitvu nebo jiné pokusy
>piště firmám, testující zvířata dopisy nebo maily ve kterých jednoznačně tyto činnosti odsuzujte, pokud studujete školu, kde jsou podobné pokusy provádějte, stěžujte si na to, zveřejňujte tuto informaci na netu i jinde
>pokuste se vytvořit na nějakém hojně navštěvovaném místě "výstavu" nebo jen informační tabuli o testování na zvířatech
>navštivte www.testovaninazviratech.estranky.cz kde se můžete dozvědět více
HLAVNĚ NEDĚLEJ ŽE SE TĚ TO NETÝKÁ!!!Chudáci koně

16. února 2008 v 20:05 ♥ Amimace
Zasraná VP...dyť to je uhnání koní k smrti! Viděl jste někdo zakrvácený nohy Sixteen po doběhu do cíle?...Viděl jste někdo jak Ciezsimir po pádu na txisu řičí v bolestech a skáče po třech?...JE TO STRAŠNÝ!...Taxis měří 6 metrů a 80 centimetrů na dělku! jak to maj ti chudáčci přeskočit!!! jo a nezemřel je Ciezsimir ale i Polárník byl utracen kvůli poraněnému hrudníku....tito dva koníci jsou už 27 obětí VP...jak dlouho je ještě bude bavit uhánět koně k smrti...

Blesk,záhady

7. února 2008 v 20:12 | www.postreh.cz |  ♥Tajemno směs

Blesk:
Blesk je optický jev doprovázející náhlý výboj atmosférické elektřiny.
Je to přírodní úkaz a název pochází z indogermánského slova bhlei = svítit. Blesk letí rychlostí 160 až 1600 km/s a jeho teplota může případně dosáhnout až 30 000 °C.
Tvrdí se, že každou hodinu zasáhne zemský povrch na milión blesků. Nebezpečné je, že během úderu v délce trvání jedné tisíciny sekundy, mohou být v místě zásahu velmi vysoká napětí a protékat bleskové proudy vyšší než 200 000 ampér. Blesk může dosáhnout až šestkrát větší teploty než je na povrchu slunce. Rozžhavený vzduch expanduje a vytváří tlakovou vlnu - hrom. Je-li prodleva mezi bleskem a zahřměním 5 vteřin a kratší, dejte pozor!

Člověk po zásahu bleskem
Lidské tělo klade průchodu proudu poměrně vysoký odpor. Proto při přímém zásahu bleskem může dojít ke klouzavému přeskoku výboje po povrchu lidského těla. Tím většina proudu neprojde vnitřními orgány, ale proběhne jako klouzavý elektrický oblouk po povrchu těla. Tomuto vděčí mnozí lidé za to, že přežili i přímý zásah bleskem.
Rozsah zranění a následků způsobených bleskovým proudem záleží především na tom, kam byl člověk zasažen a kudy prošel proud tělem nebo po jeho povrchu. Zřetelná popálená místa (popáleniny prvního až třetího stupně) vznikají na kůži v místech vstupu a výstupu proudu. Někdy ale mohou popáleniny úplně scházet. Mokré šaty se roztrhnou a kovové předměty nošené na těle zanechávají na kůži zřetelně vypálené stopy. Poškození orgánů a centrální nervové soustavy záleží na tom, kudy elektrický proud prošel. Nervy i svaly jsou podrážděné, může dojít k jejich ochrnutí, vnitřní orgány mohou být přehřáté. Ochrnutí obvykle mizí bez vážnějších následků po několika hodinách až dnech. Nejnebezpečnější je ovšem ochrnutí spojené se zástavou dechu, rozkmitáním srdce a ztrátou jeho rytmu. Nebo také poškození mozku i centrálního nervového systému v důsledku průchodu proudu mozkem. Sekundárně může dojít k poraněním a zlomeninám po pádech v důsledku selhání svalů.
serie_blesku.jpg

Bezprostřední nebezpečí pro člověka se netýká jen přímého zásahu bleskem. Ohroženi jsou i lidé v blízkosti zasaženého objektu možností přeskoku sekundárních výbojů. Nebo můžou být poraněni v důsledku požáru, exploze nebo pádu zasaženého stromu. Takto jsou ohrožení lidé, ukryti pod stromy, v blízkosti dřevěných stožárů a u vnějších zdí větších budov.
Velice nebezpečné může být tzv. krokové napětí. Elektrický proud se z místa úderu šíří v půdě paprsčitě všemi směry. Představíte-li si takový paprsek jako čáru směřující vně od místa zásahu bleskem, pak vás jistě nepřekvapí, že na této čáře postupně klesá napětí se čtvercem vzdálenosti. Z toho ale vyplývá, že mezi dvěma body na takové myšlené čáře je rozdíl potenciálů, mezi nimiž vzniká rovněž napětí, takže mezi nohama rozkročeného člověka může protékat proud i smrtelné intenzity (proto krokové napětí). Takto nebezpečná zóna představuje přibližně kruh o poloměru 20 metrů. Z tohoto důvodu se při bouřkách ve volné přírodě doporučuje stát s nohama těsně u sebe. Krokové napětí může být také příčinou záhadných zabití pasoucích se hospodářských zvířat, jejichž nohy jsou přece jen dále od sebe, zatímco pasákovi se nic nestalo.

První pomoc postiženému
Nestává se, že by blesk uhodil znovu do stejného místa. Vzhledem k tomu, že výboj netrvá déle než 1-2 vteřiny, není okamžitá pomoc postiženému pro zachránce nebezpečná. Okamžitá první pomoc na místě může zachránit život, protože zástava srdeční činnosti a dechu vede ke zhroucení krevního oběhu. Jinak již po 3 - 4 minutách přerušení zásobování mozku kyslíkem, nastává jeho trvalé poškození, (o tom by mohl mluvit každý nešikovný oběšenec).
Je-li podezření na zástavu srdeční činnosti, je třeba ihned zahájit oživovací pokusy. Postiženého položme na záda, zakloňte mu hlavu a předsuňte bradu. Pak neprodleně začněte s umělým dýcháním a nepřímou masáží srdce. Pokud je to nutné, nejprve uvolněte dýchací cesty.
V cyklu umělého dýchání a nepřímé masáže srdce pokračujte bez přestání, dokud nepřijde pomoc, pak i během transportu postiženého, pokud vás někdo nevystřídá, až do doby, dokud postižený nezačne dýchat sám nebo lékař definitivně konstatuje smrt. Pokud zjistíte zástavu dechu, ale srdeční tep je na krční tepně hmatatelný, provádějte pouze umělé dýchání (ale tep neustále kontrolujte).
Pokud je tep hmatatelný a dýchání dostatečné, můžete pokrýt případné spáleniny sterilním obvazem. Zlomené končetiny nenapravujte. V každém případě přivolejte lékařskou pomoc.


PO ZÁSAHU BLESKEM

7. února 2008 v 20:06 | SMĚS,KAMARÁDI A JÁ A NET |  ♥Tajemno směs
blesk zasahuje tu část mozku,která kontroluje osobnost,emoce a organizační schopnosti.
S obětmi zásahu bleskem je to jko když blesk uhodí do počítače,což se stává velice často:(
lež!
doma nejsme v bezpečí ani s hromosvodem!
uzavřený prostor je sice 1 z nej.ochar,mohou dovnitř blesky proniknout po tel.drátu či tel.el.drátu a kabely od televize.
Jsou zaznamenámy případy,kdy udeřil blesk poč.hráče,když byl na počítači!
POZOR,NEBUĎTE V BOUŘCE NA POČÍTAČI A RADŠI HO ODPOJTE OD ZÁSUVKY:)
ALE PŘÍPADY JSOU SPÍŽ V AMERICE A TADY MOC NE:O))