Listopad 2007

Pár pařmenů 11/21

23. listopadu 2007 v 17:00henry proper:o)

23. listopadu 2007 v 16:51
junkěte-stojí to za to:o))

Henry proper-okopávaná

21. listopadu 2007 v 13:16

Emo obrázky

21. listopadu 2007 v 11:52 ♥ Obrázky


dIPLOM PRO MUFFI

8. listopadu 2007 v 15:00 ♥ Diplomy

Diplom pro bananau

8. listopadu 2007 v 14:50 | Lucík |  ♥ Diplomy
Trošku psicho,ale snad se ti bude líbit!

Diplomek pro alexis

8. listopadu 2007 v 14:44 | Lucík |  ♥ Diplomy
Sorry,dřív sem to nestihla.

Podpatky a jejich následky

7. listopadu 2007 v 12:46

Ženy schválně trpí na jehlových podpatcích, lékaři to napravují

Zvětšit obrázek Boty na jehlovém podpatku by měly ženy obouvat jen na dobu nezbytně nutnou.
foto: rosashoes.co.uk
Každý pár malých nohou stojí celou vanu slz, praví čínské přísloví. Potvrdit by to mohly ženy, které kvůli parádě chodí na jehlových podpatcích. A také lékaři, kteří jim pak nohy léčí. Špatné boty vedou ke zploštění přední příčné klenby, chodidlo se rozšíří a zdeformuje. Vznikají otlaky, kuří oka, tvoří se kladívkové prsty a palec se deformuje.
1.7. 2007 08:05
PRAHA - Lidé se většinou s těmito problémy obracejí na ortopeda. Vadu operativně napraví, pokud ale člověk nezmění i dosavadní pohybové návyky a neužívá korektory do bot, časem se vada projeví znovu. Řešení nabízí v Česku nový obor podiatrie.
Viceprezident České podiatrické společnosti Miroslav Havrda má v péči přední české sportovce a špičkové tanečníky. Vyhledávají ho, aby jim poradil v péči o nohy přetěžované náročným pohybem. Do jeho ordinace ale přicházejí i běžní pacienti, nejčastěji kvůli bolestem prstců, jak se odborně prsty na nohou nazývají, a plosek. Ze špatných nohou ale mohou bolet i záda nebo hlava.
Podle lékařských studií se 99 procent dětí narodí se zdravýma nohama. Třetina prvňáků ale už má nohy zdeformované. Na vině jsou nevhodné boty. Častým problémem dětí bývá špatná podélná klenba nohy, dospělé trápí častěji špatná klenba příčná.

Noha se pacientovi vypodloží přesně podle potřeby

"Nejprve uděláme diagnostiku, na denzometrické desce změříme tlaky chodidel při stoji a chůzi. Noha se pak vložkou nevypodkládá metodou pokusu a omylu, ale jak pacient potřebuje," popsal Havrda. Pacientovi vytvoří korektor, doporučí vhodné boty a pošle ho na rehabilitaci.
Vbočený nebo kladívkový palec či zvětšený kloub je možné napravit operativně, pak ale musejí opatření pro lepší chůzi pokračovat. Operaci kladívkového prstu podstoupila před týdnem v Úrazové nemocnici Brno padesátiletá Tatiana Kolouchová. Řekla, že jako bankovní úřednice nosí denně střevíčky na podpatcích a ví, že se to na jejích nohou podepsalo. Vyhnutý prst na levé noze ji tlačil a bolel, navíc noha nevypadala hezky. Po operaci chce chodit na rehabilitaci, aby se jí potíže nevrátily.

Chození bez bot je pro nohy nejzdravější

Odborníci doporučují věnovat zdraví nohou náležitou pozornost a nešetřit na kvalitních botách. Pro zdravé nohy radí chodit co nejvíc bosky, dovolená k tomu dává dobrou příležitost. Upozorňují, že při nakupování bot nestačí si boty jen obout, ale také se v nich projít. Střevíce je dobré vyzkoušet odpoledne, kdy noha trochu naběhne. Podešve by měly být pružné, aby tlumily tvrdé dopady.
Během dne by člověk měl vystřídat alespoň tři typy obuvi: domácí, na cestu do zaměstnání a na přezutí v práci. Módní společenskou obuv by ženy měly nazouvat jen na dobu nezbytně nutnou, tedy nejvýše na tři až čtyři hodiny denně.

dítě se na rodilo s parazitickým dvojčetem

7. listopadu 2007 v 12:44

Indické dívce Lakšmí odoperovali čtyři nadbytečné končetiny

Zvětšit obrázek Doktor Sharan Patil hovoří s Lakšmí Taamaovou před úspěšnou operací .
foto: ČTK/AP
Indičtí lékaři ve středu oznámili, že operace indické dívky Lakšmí, která měla všechny končetiny zdvojené, byla úspěšná. Operace v Bengalúru trvala 27 hodin. Kromě čtyř nadbytečných končetin museli dívce odoperovat i druhou páteř a nadbytečnou ledvinu.
7.11. 2007 09:27
BENGALÚR - Druhé ruce a nohy stejně jako páteř byly zárodky nedovyvinutého siamského dvojčete, který bylo nutné odoperovat, aby Lakšmí Tatmaová mohla přežít dětství. Druhé dvojče se přestalo v matčině děloze vyvíjet a jeho končetiny, ledviny, nervová vlákna a další tělesné části a orgány absorboval přeživší plod.
Část věřících hinduistů ale operaci odmítala, protože dívku považovali za reinkarnaci bohyně Lakšmí která má více rukou.
Doktor Šaran Patil z týmu operatérů uvedl, že stav Lakšmí je stabilizovaný, je ale stále napojena na umělou ventilaci a bude během dvou tří dnů neustále monitorována. Lékař dále uvedl, že je "optimistický ohledně přežití dítěte". Podle něj jí operace umožní přežít období dospívání.

ze života ptáků

6. listopadu 2007 v 12:15 ♥ Zajímavosti ze života zvířat
Příroda ho srazila k zemi. Lidé mu pomohli na nebe
Beskydy - Byl to asi nejdelší let, jaký se některému z mladých orlů na stráni pod vypouštěcí voliérou dosud podařil.
Před čtvrtou odpoledne už přitom na hřebeny Beskyd padala mlha, drobně pršelo a začalo se stmívat. Ještě dvacet minut a první Evženův let na svobodě by už nebylo možné pozorovat. Pokud by se ovšem za soumraku vůbec odhodlal roztáhnout křídla a letět.
Nejdříve dravec klouzal vzduchem jen několik metrů nad strání. Když však terén pod ním klesl prudce do údolí, díval se Evžen z výšky na vrcholky stromů. Překvapený tím prostorem trochu znejistěl a vychýlil se na stranu. Brzy však let srovnal a bezpečně doplachtil do koruny vysokého smrku.

Video

Příroda ho chtěla zabít. Teď mu člověk vrátil nebe

Bouře mu změnila život

Evžen je letos poslední mládě orla skalního, které lidé v Beskydech vypustili na svobodu. Zatímco orlice Filoména, Gábina a Hanka vylétly už v půlce srpna, tenhle mladý samec musel na svůj první let počkat až téměř do začátku zimy.
Dlouho totiž nebylo jasné, zda se Evžen vůbec někdy proletí. Vichřice nedaleko Turčianských Teplic na Slovensku smetla mládě z hnízda a lidé je našli pod mohutnou jedlí téměř mrtvé. Pád z výšky polámal orlovi křídla.
Červnová bouře se tak postarala o to, že se teď Evžen neprohání povětřím nad Velkou Fatrou nebo třeba Kremnickými vrchy, ale rozhlíží se v krajině Vsetínských Beskyd.
Je celkem sedmým orlem skalním, který si v Beskydech hledá svůj nový domov. Bez problémů přečkal deštivou noc ze soboty na neděli a už od rána své letecké pokusy opakoval.
"Musí teprve získat zkušenosti a zručnost, aby se mezi vrcholky stromů dokázal bezpečně pohybovat," říká Petr Orel, vedoucí projektu, který má za cíl vrátit orla skalního do přírody v České republice.

Vysílačku Evžen zdědil

Na záda dostal Evžen vysílačku, kterou zdědil po mladé samici jménem Hanka. Ta doplatila na svou odvahu, se kterou zaútočila na dospělou lišku a v boji o život prohrála. Její vysílačku našli kolegové Petra Orla na okraji liščí nory nedaleko Starých Hamrů v centrální části Beskyd.
Přes tragický konec mladé Hanky, zůstala její vysílačka funkční a od první listopadové soboty teď slouží Evženovi a jeho ochráncům. Ti ho teď zpočátku budou bedlivě sledovat každý den, aby mohli přijít na pomoc, kdyby to nezkušený král nebe potřeboval

můj čertík

4. listopadu 2007 v 18:34
jestli se vám to nezobrazí,tak máte smůlu:o)
Animovaní čertíci

4. listopadu 2007 v 18:28

poslední ikonky

4. listopadu 2007 v 18:19

Která k vám sedne?

4. listopadu 2007 v 18:13