Říjen 2007

ÚÚÚÚ

25. října 2007 v 9:29

Když se Avril Lavigneová opije, běhá po ulicích nahá

Zvětšit obrázek "Když se uklidním, jsem dobrý člověk", říká zpěvačka.
foto: http://www.notrecinema.com
Zpěvačka Avril Lavigneová se nesmí opíjet. Když si totiž přihne, strhá ze sebe oblečení a začne běhat po okolí nahá. Jenže je bohužel při tom tak hlučná, že na ni brzy konzervativní Američané volají policii.
14.8. 2007 15:27
NEW YORK - "Jsem už známá tím, že běhám nahá po okolí, když jsem opilá. Jednou jsem popíjela whiskey a byla jsem tak hlučná, že někdo zavolal policii. Mám v sobě jednu stránku, která je trochu zločincem a dostává mě do potíží. Ráda se napiju a pařím a říkám, co si myslím. Ale když se uklidním, jsem dobrý člověk a vědomě bych nikomu neublížila," tvrdí dvaadvacetiletá Kanaďanka.
Manželka rockera Derycka Whibleyho, s nímž žije na newyorském Manhattanu, by se však střízlivá před kamerou nesvlékla. Nehodlá si pořizovat ani akty, které by použila k propagaci svých alb.
"Image je osobní volba. Raději bych byla vnímána jako já, než pro to, že nic na sobě nemám. Když jsem poprvé začala s hudbou, bylo mi sedmnáct. Nechtěla jsem nosit oblečení, které všichni chtěli, abych nosila. Nosila jsem své tílko a boty Martens a jsem ráda, že jsem to měla, protože jsem se od všech lišila," svěřila zpěvačka magazínu Sunday.

Luciano Pavarotti

25. října 2007 v 9:26

Luciano Pavarotti zanechal dluhy ve výši 460 miliónů korun

Zvětšit obrázek Kliknutím fotografii zvětšíte. Luciano Pavarotti
foto: archiv PRÁVO
Operní pěvec Luciano Pavarotti je pár týdnů po smrti, a už zase plní stránky bulvárního tisku. Nevzpomíná se však jeho umělecká genialita, ale dluhy. V boloňské bance prý po něm zůstal debet ve výši 24 miliónů dolarů, což je v přepočtu něco kolem 460 miliónů korun.
23.10. 2007 11:54
MODENA - Pavarotti zemřel na počátku září, kdy jeho tělo prohrálo boj s rakovinou slinivky. Nesplacený zůstatek úvěru na jeho účtu dosahoval v tu chvíli 14 milionů dolarů a na hypotéce deset miliónů.
Pozůstalí by neměli mít velký problém tyto finanční nesrovnalosti zahladit. Luciano odkázal příbuzným v poslední vůli 400 miliónů dolarů, tedy 7,7 miliardy korun. Druhá manželka Nicoletta Mantovaniová se však teď o majetek pře s třemi Pavarottiho dětmi. Nedokáží se domluvit, která část majetku komu náleží.

zelenej sliz

25. října 2007 v 9:24

Souhlas Béma s Kaplického návrhem ještě není vyloučen

Vizualizace Národní knihovny na Letné
25.10. 2007 03:00
Bouřlivé spory, které provázejí debatu o podobě a místu nové budovy Národní knihovny (NK) v Praze, by mohly skončit dohodou. Mohla by být uzavřena na čtvrteční schůzce primátora Pavla Béma (ODS) a ředitele NK Vlastimila Ježka. Jednání se stále intenzivně vedou.

PRAVIDLA CHATU

24. října 2007 v 15:52 ♥ Amimace
 1. nepište sem pomluvy
 2. nepište sem sprosťárny a nadávky.
PROSÍM DODRŽUJTE TAHLE PRAVIDLA.
NECHCI TU MÍT BORDEL.
JESTLI TO BUDETE OPAKOVANĚ PORUŠOVAT TAK CHATÍK ZRUŠÍM!

UFONEK

24. října 2007 v 12:53
Ufonek.net - váš svět zvířátek">Ufonek.net - váš svět zvířátek

Smajlíci X chetu

23. října 2007 v 18:47 | net
1
1 1
1 2
2 3
3 4
4 5
5 6
6 7
7 8
8 9
9 10
10 11
11 12
12 13
13 14
14 15
15 16
16 17
17 18
18 19
19 20
20 21
21 22
22 23
23 24
24 25
25 26
26 27
27 28
28 29
29 30
30 31
31 32
32 33
33 34
34 35
35 36
36 37
37 38
38 39
39 40
40 41

Chatík

23. října 2007 v 12:32 | lucík |  ♥♥Kecálek
>Zde<

Smutná zpráva-už by mohli ten taxis zrušit!Je to asi moc príma,když přijedete s koněm a odjedete bez něj

22. října 2007 v 15:46 | lucík

Polárník je druhou obětí letošní Velké pardubické


Druhou obětí letošního ročníku Velké pardubické je osmiletý kůň Polárník, reprezentant stáje Pulec Hřebčín Mimoň.

//<![CDATA[ //]]>

V průběhu nedělního hlavního dostihu se vážně zranil a v úterý bylo rozhodnuto o jeho utracení. Po pádu na Taxisově příkopu nepřežil Velkou pardubickou ani devítiletý hnědák Cieszymir, jeden ze spolufavoritů dostihu.

Podle odborníků z brněnské veterinární kliniky byly šance na Polárníkovo úplné vyléčení naprosto mizivé. Majitel Zdeněk Pulec se proto rozhodl v léčbě přetržených vazů nepokračovat a dal souhlas k utracení koně.

Polárníka trénoval a v dostihu vedl zkušený jezdec Pavel Složil, který jeho ztráty nesmírně lituje. "Polárník byl na Velkou letos dobře připraven a to, co se stalo, je velmi nešťastná událost," řekl Složil o svém svěřenci, s kterým slavný pardubický dostih absolvoval i v loňském roce.
CieszymirCieszymir

poznejte-lehké

17. října 2007 v 13:35 ♥ Bleskovky
Poznejte slavnou hvězdu.
není to těžké,takže 2 první dostanou diplom.
jestli to chcete poslat mailem tak ho sem písněte.
ps.můj mail je: konicek136@seznam.cz

Bleskovka-uhádněte

15. října 2007 v 20:01 ♥ Bleskovky
Speciální bleskovka!!!
Uhádněte jméno slavné osobnosti.
Za správnou odpověď dostanete diplom.

Až se podzim zeptá …..

12. října 2007 v 16:12 | Lucík |  ♥ Náš pes
My, lidé, nosíme oblečení především jako ochranu z nutnosti (proti chladu, dešti nebo naopak slunečnímu záření), dále ze slušnosti a studu (abychom se nevystavovali zvědavým pohledům ostatních lidí), a také pro parádu. Podle svého naturelu i finančních možností dbáme na to, abychom svým oblečením ladili s okolním prostředím, aby oblečení bylo praktické pro ten který účel, aby nám šaty slušely a také abychom udělali náležitý dojem na své okolí.
Opravdoví znalci módních trendů pravidelně sledují novinky renomovaných salónů. Módní přehlídky se dnes konají nejen pro lidi, ale také pro psy - a ideálním stavem či přímo společenskou povinností je sladit oblečení chovatele s oblečením psa. Ať už konfekci kupujete, nebo šijete, je třeba zvážit tři ukazatele:
Já a můj pes jsme spíše sportovní nebo elegantní typ?
Elegantní typy volí kabátky, svetříky a kloboučky tam, kde sportovci sahají po prošívané bundě, mikině a čepici s kšiltem.
Bude naše oblečení nejen krásné, ale i praktické?
U psí garderoby platí stejně jako u dětské, že ji lze snadno udržovat v čistotě.
K jakým příležitostem psovi oblečení pořídit?
Ideální výbava pro psa obsahuje alespoň tři oblečky - kombinézu na zimu, lehkou nepromokavou bundičku a svetr. Pokud se v rodině očekává mimořádná událost, měli bychom s předstihem uvažovat o doplnění psova šatníku o smoking nebo "velkou večerní".
Pes, který nosí oblečky pravidelně, se jejich nošení nijak nebrání. Psi oblečení nenosí jen kvůli parádě, ale hlavně z praktických důvodů:
Pes neprochladne
Bezsrstým plemenům nebo plemenům psů se srstí bez podsady se déšť a chlad dostanou okamžitě přímo na kůži.
Pes si neznečistí a nezacuchá srst
Zejména po ranní blátivé vycházce, kdy spěcháme do práce, oceníme, když nemusíme psa koupat a pročesávat.
Psa po koupání nebo po fyzicky náročné práci nemusíme balit do deky
Pes jistě ocení domácí oblek, ve kterém se může volně pohybovat.

Otevírám obrázek ...Hurtta Overal Polar Goratex ...201...červeno- černo-hnědý

Perská dvoubarevná kočka

12. října 2007 v 16:06 | Lucík

Modrá a bílá krása bikolorů

Dvoubarevná perská kočka. Když se tyto kočky poprvé objevily na výstavě, byly zařazeny do kategorie "neuznaná plemena"". Dokázaly však silou setrvat a nakonec se dočkaly vlastní výstavní třídy.Bikoloři patří do skupiny koček s bílou skvrnitostí. Barevné skvrny v základní barvě musí být zřetelně ohraničeny, stejnoměrně a harmonicky rozděleny. Požaduje se nejvýše 2/3 a nejméně 1/2 povrchu těla v základní barvě, zbytek tvoří bílá. Exotická kočka vznikla v USA křížením perských koček s americkými kočkami krátkosrstými. FIFE uznává exotickou kočku až od r. 1984, v barevných varietách shodných s varietami koček perských. Od nich se liší pouze délkou srsti. Foto: D. Skopcová
Modrá a bílá, dvě barvy, které v posledních létech mezi chovateli a vystavovateli ušlechtilých koček jsou "in"". A je úplně jedno, jestli tuto barvu najdeme na kočce krátkosrsté, dlouhosrsté, či exotické. Rozdělní barev a jejich poměr je dán standardem. Ideální však je, pokud na hlavičce, v obličejové části, je tzv. ""motýlek"" - jedná se o skvrnu, která se táhne od kořene nosu, podél tlamky, k bradě. ""Límec"" - dlouhá srst kolem krku - by měl být nejlépe celý bílý, pevně uzavřený.Hruď koček bývá rovněž bílá, bílá pokračuje přes celé bříško k tlapkám, někdy tvoří jakési nohavičky. Modrá barva by měla být co nejsvětlejší, bílá zářivě bílá, ne žlutá.
Modrobílé kočky mívají sladký výraz. Vidíte-li upravenou modrobílou peršanku, či exotku, připravenou pro výstavu, je to skutečně nádherný pohled.
Samostatná předvýstavní úprava je poměrně náročná. Každý chovatel má svůj ""zaručený recept"" na používání kosmetických přípravků, který je jakýmsi výrobním tajemstvím - vždyť konkurence je tvrdá, které se sděluje jen šeptem a nerado, většinou jen novým majitelům našich kočičíh potomků.
Výhodou je, pokud kočky s Vámi žijí pouze v bytě. Denně je tak můžete mít na očích a drobné prohřešky při jídle, jako je špinavá tlamka, kterou kočka hbitě očistí sněhobílou tlapkou, okamžitě řešíte. Totéž se týká slzí, které jsou důsledkem zkrácené nosní partie. Pokud dopustíte, aby vaše zvíře bílou barvu změnilo ve žlutou, zaděláte si na pořádný problém.Žlutá drží a drží a Vám pak nezbývá, než srst přeškubat a čekat, až doroste nová, čistá.
A tak se potvrzuje chovatelský slogan - ""Krása ušlechtilých koček není zadarmo."" Je to o naší zodpovědnosti, pečlivosti a v konečné míře také v toleranci našich kočičích přátel. Těm je totiž úplně jedno, jestli máme zrovna naplánovanou výstavu. Jim se tam přeci vůbec nechce a pokud dovolí všechno to koupání, fénování a pudrování, pak je to jen a jen proto, že naši zálibu tolerují a kvůli nám to všechno vlastně snášejí. Proto díky, kocouři.
D. Skopcová

Něco o koních

12. října 2007 v 16:02 | Lucík

Ušlechtilí gentlemani

Koně se většinou vyznačují plachostí, jsou bázliví a nedůvěřiví. Jsou to vlastnosti vrozené a i laik, který pozoruje chování koně jen chvilku, rozpozná řadu projevů, které jsou pro koně vlastní. Všichni koně se chovají stejně a přitom každý jinak projevuje rozdílnou míru temperamentu. Někteří na vše reagují prudce, jiní se vyznačují klidem, pasivitou nebo působí až ospale. Od choleriků přes množství přechodných typů až k flegmatikům. Neexistují dva, kteří by měli stejný temperament a totožnou povahu, každý je individuální. Umí být ale také velmi zvídaví a právě jejich zvědavost obvykle převládne nad typickým strachem a nedůvěrou. Samozřejmě jsou i hraví. Ne, že by vás samou radostí povalili k zemi jako pes, ale dokáží být nezbední či drzí. Nejdrzejší jsou vzrostlá hříbata: otevírají si dveře stáje, strkají nos do vaší kapsy, jestli se tam náhodou nenajde něco dobrého na zub a také si dovolí člověka i "štípnout" svými zuby.

Povaha a temperament

Někteří hřebci se v boji o své postavení ve stádě, chovají útočně až despoticky. Kdo rád vyhrává, má větší šanci na prvenství, naopak porážka či pád na překážce se těžko snáší. To se může uplatnit po zařazení do sportovních soutěží, kde se jejich bojovnost bude cenit.
Zkušení chovatelé a trenéři musí být zároveň dobrými psychology, aby uměli rozlišit jak s kterým koněm zacházet. S některým je třeba jednat v "rukavičkách", u jiného nezbývá než postupovat přísně a tvrdě. S výrazně temperamentním koněm, který bystře vnímá a snadno se vydráždí se pracuje jinak, než s koněm vlažným či laxním. Zásada z níž se obecně vychází, je: kůň se většinou rodí s dobrou povahou, záleží na člověku, aby ho svým zacházením nezkazil. Za zkaženého koně zpravidla nese vinu chovatel. Častým přetěžováním, unavováním, bitím apod. se kůň může proměnit v předrážděné, útočné až neurotické zvíře. Dostane-li se kůň do péče moudrého, vnímavého a vlídného chovatele, dokáže se odvděčit.

Inteligence a paměť

Zoologové se shodují, a třeba vás to zklame, že kůň nepatří mezi zvlášť inteligentní zvířata. Vědci si kladou otázku, jestli u koně nedošlo k útlumu inteligence právě díky nám lidem, díky dlouhodobému soužití s námi. Kůň si odvykl starat se o potravu a své bezpečí, vše mu zajistí chovatel a kůň jakoby se oddal závislosti na člověku. Samozřejmě, že kontakt s člověkem přinesl koním také mnoho nových jevů, kterým se kůň musel přizpůsobit a naučit. Rozhodně však rejstřík projevů, kterým se inteligence koní vyznačuje, není malý. Kolik pokynů a slov musí kůň rozpoznat, rozumět při pracovních nebo sportovních výkonech a kolik úkolů či jednání zvládne.

Frísáček

12. října 2007 v 15:51
Zopakujme si to, co již všichni vědí:
Fríský kůň pochází z Holandska a je typický svou černou barvou, bohatou hřívou, hustým, dlouhým ocasem a mohutnými rousy na nohách. Jeho uplatnění je v drezůře, kočárovém ježdění a dnes také v rekreačním ježdění. Tito koně byli vyhledáváni již ve středověku pro rytířskou jízdu, údajně i český král Ludvík Jagellonský jel v bitvě u Moháče v roce 1526 na frísu a počátkem 19.století se František I. zasloužil o založení menšího chovu v Kladrubech. Popularita fríských koní je v současné době veliká, a to nejen pro jejich nádherný exteriér, ale i povahové vlastnosti. Jsou to abnormálně klidná, dobře ovladatelná a bezproblémová zvířata. Nejsou lekaví a jsou velice přizpůsobiví jak k ostatním zvířatům, tak i k novému prostředí. Jejich obliba je tak velká, že vznikají další chovy po celé Evropě, ale i za oceánem. V předválečném období hrozil zánik tohoto prastarého plemene pro nedostatek jeho uplatnění, o opětnou záchranu se zasloužila holandská královna Beatrix, která založila Asociaci chovu fríských koní v Holandsku, řídící chov koní na celém světě.
P1010165

Anatomie koně s popisem

10. října 2007 v 13:34

Komentík k fotečce s koníkem

10. října 2007 v 13:31 | já
Napište mi vtipný komentík!
nejlepši dostanou diplom:o)
Ps.tato akcinda platí do 12.12.07

Zajímavosti

3. října 2007 v 12:40 ♥ Zajímavosti ze života zvířat
LONDÝN - Britský spisovatel Paul Heiney má očividně buď moře času, nebo příliš zvídavé děti. Jeho nová kniha přináší odpovědi na tisíc a jednu otázku, které děti dnes a denně kladou rodičům po celém světě. Až se vás vaše ratolesti zeptají, budete mít pohotovou odpověď a třeba se i něco přiučíte.
 • Mají kočky pupík?
  Ano, těsně pod hrudním košem, stejně jako lidé. Na rozdíl od lidí ale není kulatý, připomíná spíš jizvu. To proto, že tam je i zbytek pupeční šňůry, kterou kočka těsně po porodu překousne.
 • Proč se nám ve výšce motá hlava?
  Jsme zvyklí vidět zem okolo našich nohou. Když vylezeme na rozhlednu, mozek je zmatený a snaží se zemi přiblížit tak, jak je zvyklý. To může působit motání hlavy a u některých lidí i paniku.
 • Zdají se miminkům sny?
  Většina lidí si myslí, že miminka nemohou o ničem snít, protože ještě nepoznala svět. Jenže děti, které spí mnohem častěji než dospělí, mají i mnohem více snů. Zdá se jim o světle, barvách, vůních a zvucích. Prostě o všem, co za svůj krátký život prožily.
 • Proč se komáři některým lidem vyhýbají?
  Komáři si nás hledají pomocí oxidu uhličitého, který vydechujeme. Někteří lidé ho vydechují méně, a tak jsou pro komáry méně nápadní.
 • Přežijí oba konce rozříznuté žížaly?
  Pokud je pohromadě hlavička a prostřední prstenec, kde jsou všechny důležité orgány, žížala přežije. Novou hlavičku ani žaludek si žížala vytvořit neumí, ale tuk, který je v zadní části těla, nahradí lehce.
 • Proč nikdy neuvidíte malé holoubě?
  Káčátka i malí vrabčáci jsou běžně k vidění, ale holoubata jako by neexistovala. To proto, že prvních 35 dní života tráví pouze v hnízdě a venku se objeví, až když jsou plně vyvinutá a k nerozeznání od dospělých jedinců.
 • Může se žvýkačka přilepit ke střevům?
  Rodiče tím sice často straší děti, ale je to nesmysl. Na podrážce nebo ve vlasech žvýkačka drží jako přibitá, ale ke kluzkých stěnám střev se přilepit nemůže.
 • Proč se netopýrům nepřekrví hlava?
  Všechna zvířata včetně lidí mají srdce dost silné, aby krev tlačilo cévami nezávisle na gravitaci. V poměru ke zbytku těla mají netopýři srdce dokonce větší a silnější než člověk. Takže překrvení hlavy jim nehrozí.

ŠOKUJÍCÍ!!!

2. října 2007 v 18:31 | TV.nova
ŠOKUJÍÍÍCÍÍ ZPRÁVA PRO OCHRANÁŘE ZVÍŘAT!!!!!
Dva nezletilí chlapci,se bavili tím že strčily do dřevěné krabice
ŽIVOU KOČKU a pak jí ZAPÁLILY!!!
Zvíře samozřejmě nemohlo utéct a kočka schořela!!!
Toto vše si nahrály na video a daly na internetové stránky.
Všichni kdo to zhlédly měly husí kůži.
PO MLADÍCÍCH UŽ PÁTRÁ POLICIE.